A+ A A-

av: Kjell A. Arntzen

Vi er kommet et godt stykke ut i september, faktisk er vi kommet så langt at vi skimter oktober over neste helg! Det drar seg mot høst og flotte høstfarger og det drar seg mot sesongstart for vår ivrige pensjonistforening. Det første høstmøtet kommer nå på torsdag den 26. september. Som vanlig starter møtet klokka 11.00 og varer fram til ca. klokka 14.00.

Harald Normann kommer

Harald Olimb Normann

Generalsekretær Harald Olimb Normann kommer på pensjonistforeningens møte den 26.09.

-    Denne gang får vi storfint besøk fra Pensjonistforbundet sentralt. Til møtet har vi vært så heldige å få tak i forbundets generalsekretær, Harald Olimb Normann, sier foreningens leder Laila Risan.

Det er ventet at Normann orienterer litt om forbundets arbeid og hvilke saker som har sterkt fokus i dag. Ellers vil det nok være rik anledning til å stille spørsmål og diskutere det Normann har å si.

Mye kos og hygge

-        Møtet vil ikke skille seg så veldig fra de andre møtene vi har, sier Laila. – Det er jo både spesielt og morsomt at generalsekretæren har tatt seg tid til å besøke oss her på Ranheim, men vi skal også ha våre vanlige innslag. Jeg regner med at husorkesteret er på plass og slår an tonen, kjøkkengruppa er på plass og står for serveringen, det blir en svingom for de som ønsker det, - og selvfølgelig så blir det loddsalg og spennende trekninger, sier hun.

Så er det slik at man ikke nødvendigvis må være medlem for å stikke innom. Det betyr at alle pensjonister på Ranheim er velkommen til møtet. Kanskje vil det friste til å tegne et medlemskap? Foreningen har stor aktivitet og sikker noe som interesserer også deg som leser dette. Møt opp på torsdag 26. september.

Sport:

  • 1
  • 2
Prev Next

Hvorfor så spennende?

31-07-2020 Hits:152 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

av: Kjell A. Arntzen Min Odds-kupong var klar på resultatet av kampen Ranheim vs Kongsvinger. Det kunne ikke bli annet enn en soleklar H tenkte og tippet jeg. Det ble det...

Les mer...

UFORTJENT TAP

21-07-2020 Hits:229 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

av: Kjell A. Arntzen  Etter 6 minutter ledet Tromsø 0-1 etter svakt forsvarsspill av Ranheim. Ganske enkelt fikk Kent Antonsen spasere gjennom og legge ballen til side for Lenes i Ranheimsmålet...

Les mer...

3 poeng og tabelltopp!

13-07-2020 Hits:253 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

3 poeng og tabelltopp!

Tekst og foto: Kjell A. Arntzen Ranheimsflagget gjør seg like godt i Horgveien som det gjør i Tydal. Nok en seier til vårt lag! Det er 27 kamper igjen å spille i...

Les mer...

Fra 1-3 til 5-3 og 2.plass på tabellen

06-07-2020 Hits:331 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

av: Kjell A. Arntzen Svært skuffet ruslet 200 tilskuere, 16 spillere, trenere, støtteapparat, verter og klubbens ledelse inn til pause. Nykomlingene i OBOS-ligaen, Grorud, hadde sjokkert et seierssikkert hjemmelag med å...

Les mer...