A+ A A-

Vi har sagt farvel til august og går inn i den første høsthelga. Fortsatt er det lite som foregår her på Ranheim, men noe har vi fanget opp. Det kom heller ikke noe nytt fram under kafébesøket på bakerikaféen i Ranheimsfjæra, men det kan like godt skyldes at det var få gjester der?

Lørdag 3. september vil menighetens sokneprester og det kommende konfirmasjonskull gå den årlige pilegrimsturen langs leden som fører fram til Ranheim kirke. Det er i år 152 konfirmanter i Ranheim og Charlottenlund menighet.

Søndag 4. september klokka 11.00 er det familiegudstjeneste i Charlottenlund kirke. Her vil sokneprestene Skule Bjørnstad og Lise Martinussen lede seremonien sammen med menighetens barne- og ungdomsdiakon Hanne Moxnes og kantor Anita Christiansen.

Under denne familiegudstjenesten vil halvparten av konfirmantkullet bli presentert.

Søndag 4. september mellom klokka 12 og 15 er det igjen klart for et besøk på bydelsmuseet. Ta turen innom for å se hva bydelsmuseet har å by på samtidig som du setter deg ned for en prat med andre. Det serveres kaffe, saft og nystekte vafler,

Søndagens vertskap er May-Britt og Geir Knutsen, Annbjørg Westerhus og Jomar Nordtømme.

Søndag 4. august klokka 18.00 er det gudstjeneste i Ranheim kirke. Her leder sokneprestene Bjørnstad og Martinussen seremonien. Menighetspedagog Marie Hauge og kantor Nicolai Kostov deltar,

Mandag 5. august klokka 18.00 er Ranheim Fotball i Oslo for å møte OBOS-ligaens bunnlag, Grorud. Kampen spille på Grorud match kunstgress, Hjemmelaget spiller for å overleve i divisjonen. Tabellsituasjonen ser alt annet enn lys ut for Oslo-laget. Med sine 7 poeng har de 7 poeng opp til nestjumbo Stjørdals-Blink og 8 poeng opp til Skeid som holder kvalifiseringsplassen.

Skal Ranheim henge med i toppen så må vel denne kampen vinnes? KFUM har inntatt andreplassen som gir direkte opprykk, Stabæk ligger på 3. plass og har passert Ranheim. I denne runden møter KFUM Mjøndalen hjemme og Stabæk har hjemmekamp mot Bryne.

Sport:

  • 1
  • 2
Prev Next

Det endte med TAP

03-10-2022 Hits:200 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

av: Kjell A. Arntzen Etter lørdagens knallsuksess for Ranheim Fotball med LUTELVAFESTIVALEN, klarte ikke Ranheim TF å følge opp suksessen mot tabellnabo Sandnes Ulf i kveld. Etter å ha ledet 1-0...

Les mer...

Det ble tap i Sogndal

17-09-2022 Hits:331 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

tekst: Kjell A. Arntzen På tross av stor framgang fra kampene mot Skeid og Åsane ble det tap på Fosshaugane Campus. Fortjent eller ikke, vi reiser hjem uten poeng. Fortsatt holder...

Les mer...

Uavgjort med noe flaks

11-09-2022 Hits:257 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

av: Kjell Arntzen Det vi håpet skulle bli et vendepunkt etter en periode med 2 sure tap og to uavgjorte kamper ble langt fra det, Helt ærlig så var Åsane nærmere...

Les mer...

Suverene BRANN!

29-08-2022 Hits:393 Sport Kjell Arve Arntzen - avatar Kjell Arve Arntzen

tekst: Kjell Arntzen Ranheim fikk møte Brann på deres hjemmebane med nær på 9.000 tilskuere på tribunene. Av dem var det så langt vi vet, 3 fra Ranheim. Det ble en...

Les mer...